Ewangelia na dziś, czyli czytanie liturgii każdego dnia

Nie da się ukryć, że w Polsce przeważającą religią jest katolicyzm. Nie każdy katolik pamięta jednak o tym, aby właściwie troszczyć się o swoją wiarę. Chodzenie co niedziela do kościoła to zdecydowanie za mało, jeżeli chcemy być gorliwymi katolikami. Poranna i wieczorna modlitwa jest bardzo ważna, ale również ona może okazać się niewystarczająca. Niezmiernie ważne jest bowiem czytanie Pisma Świętego, czyli najważniejszej księgi chrześcijańskiej.

Dlaczego warto czytać Ewangelię?

Z całą pewnością Pismo Święte jest fundamentem chrześcijaństwa. Tymczasem znajomość Pisma Świętego u katolików bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Nie wszystkim bowiem chce się czytać Biblię, a niektórzy uważają, że wystarcza nam słuchanie poszczególnych czytań w kościele podczas Mszy świętej. Należałoby jednak wygospodarować odrobinę czasu dziennie i poświęcić go na kontemplowanie fragmentów Pisma Świętego. Najlepiej byłoby czytać codziennie Ewangelię. Wybierajmy fragmenty, które są dedykowane na dany dzień.

Gdzie znajdziemy tekst Ewangelii na dany dzień?

Nie da się ukryć, że w każdym katolickim domu powinien znajdować się przynajmniej jeden egzemplarz Pisma Świętego. Z całą jednak pewnością odszukiwanie Ewangelii dedykowanej na dany dzień może być problematyczne. Na szczęście w internecie bez większych trudności odszukamy fragmenty Ewangelii, które są przeznaczone do kontemplacji na dany dzień roku liturgicznego. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby Ewangelię czytać uważnie. Dobrze byłoby wyrobić sobie nie tylko nawyk regularności i systematyczności, ale również nawyk rozważania tego, co zostało przez nas przeczytane. Dzięki temu łatwiej nam będzie odszukać Boga w codziennym życiu i snuć refleksje odnośnie swojego postępowania. Każdy katolik powinien bowiem poszukiwać w Ewangelii wskazówek dotyczących codziennego życia.

ewangelia na dziś, ewangelia na dzis, ewangelia niedzielna, niedzielna ewangelia, ewangelia na każdy dzień, dzisiejsza ewangelia, ewangelia na co dzień, ewangelia na dzisiaj, ewangelia na dziś z komentarzem, ewangelia na kazdy dzien, ewangelia na co dzien, ewangelia na każdy dzień 2015, ewangelia dnia, ewangelia na dziś komentarz, ewangelia na dziś rozważanie, ewangelia z dnia, zyj ewangelia na co dzień, ewangelia na dzisiejszy dzień, ewangelia na dziś streszczenie, ewangelia na dzisiaj z komentarzem, ewangelia dzisiejsza, ewangelia na dziś niedziela, ewangelie niedzielne, komentarz do ewangelii na dziś, tydzień ewangelizacyjny dzięgielów 2015, ewangelia na każdy dzień z komentarzem, autor ewangelii i dziejów apostolskich,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *