Flaga papieska i maryjna — jakie mają kolory i kiedy należy je wywieszać?

Poza flagami narodowymi, do czynienia możemy mieć również z flagą papieską i maryjną. Jakie są ich kolory? Kiedy należy je wywieszać?

Jak wygląda flaga papieska?

Jak wygląda flaga papieska? Składa się ona z dwóch pionowych pól — żółtego po lewej i białego po prawej. Na drugim z nich znajduje się herb danego papieża. Warto wspomnieć tutaj również o fladze Watykanu, która charakteryzuje się tym, że na białym polu umieszczone są 2 skrzyżowane ze sobą klucze przewiązane czerwonym sznurem i zwieńczone papieską tiarą. Jak poprawnie zawiesić flagę papieską? Można to zrobić pionowo lub poziomo. W pierwszym przypadku, od strony drzewca powinna się znajdować żółta barwa. W wersji poziomej, kolor żółty musi być umieszczony u góry.

Flaga papieska — co oznaczają jej kolory?

Co oznaczają kolory flagi papieskiej? Żółty jest kolorem piękna oraz bogactwa. A co, jeżeli chodzi o biały flagi papieskiej kolor? Barwa ta stanowi symbol czystości.

Flaga papieska — kiedy wywieszać?

Jak wieszać flagę papieską? Zostało to opisane powyżej. Kiedy wywieszać flagę papieską? Robi się to między innymi 2 kwietnia, czyli w rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Flagę tę wywiesza się także 16 października, kiedy to obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II. Święto to jest rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Flaga maryjna — kolory i znaczenie

Jak wygląda flaga maryjna? Jakie kolory można znaleźć na fladze maryjnej? Ma ona kolor biało — niebieski i wywieszana jest w święta poświęcone Maryi oraz różnego rodzaju uroczystości lokalne. Jakie znaczenie mają kolory flagi maryjnej? Co znaczy flaga maryjna? Znajdujący się tam błękit symbolizuje wierność i stałość, biel — czystość, niezawisłość oraz nieskazitelność. Polska jest jedynym krajem, gdzie barwy biało — niebieskie stanowią symbol Matki Boskiej.

Kiedy wieszać flagę maryjną?

Kiedy wieszać flagę maryjną?Kiedy flaga maryjna powinna być wywieszana? Wiesza się ją między innymi 1 stycznia, kiedy to obchodzona jest Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Flaga maryjna wywieszana jest także 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Szukając wysokiej jakości flagi, warto zapoznać się z ofertą katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Dostępna jest tu flaga zarówno papieska, jak i maryjna oraz państwowa. Uszyte są one z wysokiej jakości, wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia poliestru o wymiarach 119 x 73 cm i posiadają tunel na drzewiec o średnicy 2,2 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *