Jak utrwalić najpiękniejsze chwile z Komunii Świętej?

Zdjęcia komunijne trwałą i piękną pamiątką na długie lata

Są w życiu wydarzenia, które chcielibyśmy zapamiętać na zawsze. Wiadomo jednak, że pamięć bywa ulotna i pewne momenty umykają. Jednym z takich pięknych dni jest niewątpliwie Pierwsza Komunia Święta. Warto zapisać ten szczególny czas na fotografiach.

Pierwsza Komunia Święta to moment, który warto uwiecznić

Zdjęcia komunijne to świetny sposób na uwiecznienie, choć wybranych fragmentów z tego wydarzenia. Taka pamiątka będzie służyła nie tylko rodzicom, dziadkom czy chrzestnym, ale również dzieciom, gdy dorosną. Teraz prawie każdy z nas ma zdjęcia ze swojej własnej komunii. Nie może więc być inaczej w przypadku naszych dzieci. Sesje zdjęciowe organizowane z okazji I Komunii Świętej to dziś już standard. Dlatego warto rozejrzeć się za fotografem, który specjalizuje się w fotografii komunijnej i stworzy przepiękne zdjęcia pamiątkowe dla wszystkich dzieci i każdego z osobna.

Sesje komunijne w plenerze i w kościele

Tak jak w fotografii ślubnej, tak i w przypadku sesji komunijnej, fotograf najczęściej proponuje wykonanie zdjęć w plenerze i w kościele. Może wykonać sesje portretowe dla każdego dziecka, co będzie zresztą niezapomnianą pamiątką na bardzo długie lata. Warto jednak też, aby wykonał zdjęcia grupowe i rodzinne. Takie usługi najczęściej znajdują się w ofercie profesjonalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w fotografii komunijnej, a co za tym idzie, doskonale znają potrzeby i oczekiwania współczesnych rodziców. Uważnie też śledzą stale zmieniające się trendy i potrafią się do nich dostosować. Wykonane zdjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej można wręczyć dziadkom i chrzestnym, a w razie chęci, także pozostałym zaproszonym na tę uroczystość gościom.

Komu powierzyć sesję zdjęciową komunijną?

Ze względu na fakt, iż zdjęcia komunijne są bardzo ważną sprawą i najczęściej rodzice mają duże oczekiwania co do ich tworzenia, warto dobrze zastanowić się nad tym, komu powierzyć to zadanie. Czy każdy fotograf zasługuje na uwagę? Na uwagę jak najbardziej, ale na współpracę, tylko wybrani. Otóż musi to być specjalista z uprawnieniami do robienia zdjęć w kościołach. Sesja komunijna jest podobna do sesji ślubnej. Jeśli więc fotograf ma doświadczenie w fotografowaniu ślubów, zapewne poradzi sobie także z komunią. Wiadomo jednak, że najlepiej, aby miał już za sobą niejedną tego typu uroczystość i bogate portfolio. Należy mieć na uwadze to, że praca fotografa podczas tego typu wydarzenia wymaga rozplanowania kompozycji kadru fotografowanych ludzi. Musi on zadbać o odpowiednie światło, zadbać o estetykę ujęcia i przede wszystkim jego jakość. W czasie uroczystości są momenty, które powinny być obowiązkowo uwiecznione na fotografiach. Fotograf musi więc wiedzieć, co to są za momenty. Trzeba pamiętać o tym, że w czasie uroczystości pewne zdarzenia trwają zaledwie ułamek sekundy i już się nie powtórzą. Dziecko nie ustawi się do zdjęcia tak, jak życzyłby sobie tego fotograf. Skupi się na tym, co w danym momencie jest dla niego najważniejsze. To zadaniem fotografa jest wykonanie zdjęć tak, aby one wyszły. W związku z tym należy rozejrzeć się za fotografem, który ma doświadczenie, a przy tym posługuje się profesjonalnym sprzętem, bo to też ma wpływ na jakość uzyskanych fotografii. Szukając najlepszego fachowca w swojej okolicy, dobrze jest zwrócić uwagę na opinie innych klientów i rodziców, którzy już mieli okazję powierzyć mu wykonanie zdjęć komunijnych.

Fotografia komunijna – cena

Fotografia komunijna to usługa, która cieszyć się zainteresowaniem, ale nie ze względu na niską cenę. Po prostu trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na uwiecznienie pięknych momentów z tego wydarzenia i sposób na stworzenie efektownej, wzruszającej pamiątki. Obsługa fotografa podczas komunii kosztuje często w granicach tysiąca złotych. Czasem koszt jest wyższy. Cena usługi zależy od tego, co mieści się w jej zakresie. Czy fotograf ma wykonać tylko zdjęcia w kościele, czy w grę wchodzą również sesje plenerowe. Wpływ na to ma także miejsce, w którym zdjęcia mają być wykonane. Zapewne cena zależy też od liczby dzieci przystępujących do komunii. W każdym razie bez względu na cenę warto zdecydować się na usługi doświadczonego fotografa. I prawa jest taka, że nie należy kierować się ceną tej usługi, ale jej jakością. Jest to na tyle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziców, że każdy powinien zadbać o obecność fotografa w tym wyjątkowym dniu.

Wykonywanie zdjęć podczas Komunii Świętej jest bardzo trudnym zadaniem. Dlatego żaden z rodziców nie decyduje się na samodzielne akcje z aparatem w dłoni. Fotografia komunijna to zdecydowanie zajęcie dla doświadczonego fotografa. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko rozejrzeć się za tym specjalistą i to najlepiej za specjalistą z wieloletnim doświadczeniem. Pod hasłem fotograf komunia można znaleźć niejednego, który ma atrakcyjną ofertę i wolny termin. Trzeba jednak wybrać tego, który sprosta oczekiwaniom wszystkich rodziców. Bo w tym przypadku prawo głosu ma każdy z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *