Srebrne obrazki na pamiątkę – na co zwracać uwagę?

Prezenty na rozmaite okazje mogą być naprawdę różne. Postawić można na podarunki praktyczne, które będą użytkowane na co dzień, ale raczej nie staną się pamiątką na lata. Podarować można pieniądze, które również szybko nie pozostawią po sobie śladu. Można również wybrać taki prezent, który przez lata będzie przypominał nie tylko ważne życiowe wydarzenie, ale również osobę, która nim obdarowała. Obrazy ze srebra przedstawiające osoby święte są w takim przypadku bardzo dobrym wyborem. Ich wybór jest dzisiaj tak szeroki, że warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby kupić obraz, który w idealnym stanie przetrwa lata.

Gdzie kupować obrazy ze srebra?

Chcąc kupić wykonany ze srebra obraz, warto zacząć od wyboru naprawdę dobrego sklepu. Obecnie na rynku działa wiele sklepów prowadzących sprzedaż dewocjonaliów. Niestety, nie wszystkie gwarantują swoim klientom produkty wysokiej jakości. W wielu z nich dostać można obrazki, które wprawdzie dobrze wyglądają, ale tylko wtedy, kiedy są nowe. Bardzo szybko tracą połysk, pokrywają się brzydkim osadem, po kilku miesiącach od zakupu nie przypominają tego, czym obdarowaliśmy ważną nam osobę. Warto nigdy nie należy kupować takich przedmiotów w przypadkowych sklepach. Warto bazować na opiniach innych osób, które już robiły zakupy w danym sklepie. To prosty sposób, aby ustrzec się przed zakupową wpadką.

Jaką metodą powinno być nakładane srebro?

Niezależnie od tego, czy interesują nas obrazy srebrne duże, czy te w zdecydowanie mniejszym rozmiarze, należy zawsze sprawdzić, jaką metodą nakładane jest srebro. Najlepsze efekty gwarantuje technologia PVD. W jej przypadku cząstki srebra osadza się na formie w taki sposób, że tworzą one cienką, a jednocześnie odporną na upływający czas powłokę. Zastosowanie tej metody gwarantuje wysoką dokładność. Jej niewątpliwym atutem jest to, że srebro rozłożone jest na całym obrazie w równomierny sposób, co gwarantuje bardzo dobry efekt.

Czy obrazy srebrne duże i małe mogą pokryć się śniedzią?

Jeśli zdecydujemy się na zakup obrazów w dobrym sklepie, możemy być pewni, że oferuje on produkty skutecznie chronione przed pojawieniem się śniedzi. Obrazy ze srebra najlepszych producentów są zawsze pokrywane warstwą bezbarwnego lakieru. Jego zadaniem jest właśnie ochrona przed wystąpieniem śniedzi. Dzięki temu możemy być pewni, że obraz nawet po wielu latach będzie prezentował się tak, jakby dopiero opuścił linię produkcyjną. W efekcie będzie prezentem, który przez całe życie będzie przywoływał miłe wspomnienia.

Czy obrazy ze srebra są pakowane?

Jeśli zależy nam na wyjątkowo eleganckim wyglądzie podarunku, możemy zdecydować się na zakup obrazów zamkniętych w oryginalne, niezwykle gustowne pudełka. Oferowane kartony są wykonane tak, aby osoba, która zakupiła obraz, nie musiała szukać ich zamiennika. Wyglądają bardzo stylowo i elegancko, doskonale współgrają z tym, co znajduje się w ich wnętrzu. Warto jednak pamiętać, że jest to opcja dostępna na ogół tylko w przypadku mniejszych obrazów. W przypadku tych naprawdę dużych opakowanie może nie być dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *