Modlitewniki — czy to dobry pomysł na prezent?

Mianem modlitewnika określa się książkę, najczęściej niewielkich rozmiarów, zawierającą od kilkunastu do kilkuset modlitw. W modlitewnikach katolickich znaleźć można także opisy obrządków religijnych czy teksty pieśni. Tego typu wydawnictwa to bardzo dobry pomysł na prezent dla każdego katolika.

Modlitewnik dla dorosłych

W roli modlitewnika dla dorosłych doskonale sprawdzi się „Modlitewnik na trudne chwile„. W modlitewniku dla dorosłych znaleźć można modlitwy na chwile smutku, osamotnienia, bezradności, czas żałoby oraz wiele trudnych sytuacji, takich jak chociażby czas epidemii. Zawiera on również informacje na temat świętych patronów, do których można zwracać się w rozmaitych trudnościach. Modlitewnik dla dorosłych ma poręczny format, dzięki czemu można go mieć zawsze przy sobie. Posiada wyraźną czcionkę ułatwiającą czytanie, dzięki czemu doskonale sprawdzać będzie się w charakterze modlitewnika seniora.

Modlitewnik dla dzieci

Czym jest modlitewnik dla dzieci? To książeczka zawierająca zbiór modlitw skierowanych do najmłodszych. Modlitewniki dla dzieci bardzo zawierają kolorowe, przykuwające wzrok rysunki i są napisane przystępnym językiem.

Modlitewnik komunijny

Modlitewnik to doskonały pomysł na uniwersalny, ponadczasowy prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Przykładem może być modlitewnik dla dzieci komunijnych Kocham Cię Jezu. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej„. Zawiera on modlitwy na każdą okazję, dopasowane do wieku i rozwoju dziecka. Znaleźć można tutaj także rozważania różańcowe, Drogi Krzyżowej oraz litanie. Modlitewnik zawiera komentarze ułatwiające zrozumienie Mszy Świętej i przygotowanie się do spowiedzi. Znaleźć można tutaj także miejsce na uzupełnienie dat najważniejszych sakramentów, takich jak Chrzest Święty czy Pierwsza Komunia Święta oraz zebranie podpisów spowiednika na 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Tym, co wyróżnia ten modlitewnik komunijny jest także przejrzysta, przyjemna dla oka szata graficzna. Dostępny jest on w 2 wersjach kolorystycznych — białej (dla dziewczynek) oraz granatowej (dla chłopców). Narożniki modlitewnika są zaokrąglone, dzięki czemu jest on odporny na uszkodzenia.

Modlitewnik seniora

Na sklepowych półkach spotkać można się z różnego rodzaju modlitewnikami seniora. Czym charakteryzują się tego typu wydawnictwa? Tym, co je wyróżnia jest duża, czytelna czcionka, która doskonale sprawdza się u osób starszych, które nierzadko borykają się z problemami ze wzrokiem. Modlitewniki dla seniorów zawierają starannie wybrane pod kątem potrzeb osób z tej grupy wiekowej teksty modlitw i rozważań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *