Niebanalny prezent na komunię – pióro

Prezent na komunię powinien być wyjątkowy – to nie ulega wątpliwości. Warto zatem, planując zakup upominku, zastanowić się, który z licznych pomysłów sprawi, że podarek zostanie zapamiętany na długi czas. W dobie drogich, modnych gadżetów i sprzętów elektronicznych, których popularność szybko przemija, uwaga wielu osób na powrót zwraca się w kierunku ponadczasowych klasyków. Przykładem jest pióro – idealna pamiątka także na dorosłe życie.

  1. Dlaczego pióro jako prezent na komunię to dobry pomysł?
  2. Pióro dla dziecka
  3. Pióro z grawerem

Pióro jako prezent na komunię brzmi skromnie, zwłaszcza w zestawieniu z quadem czy dronem, jednak to upominek z duszą, ponadczasowy i na wiele lat.

Dlaczego pióro jako prezent na komunię to dobry pomysł?

Komunia to idealna okazja, aby obdarować dziecko prezentem, który będzie towarzyszył mu przez znaczną część dorosłego życia. Idealnie nadają się do tego klasyki: książka z dedykacją, biżuteria z grawerem lub właśnie pióro. W przypadku tego ostatniego można mówić również o praktycznym zastosowaniu. Korzystanie z takiego narzędzia pozytywnie wpływa na charakter pisma: sprawia, że staje się ono bardziej kaligraficzne i dokładne. Różnicę odczuje każdy, kto choć raz spróbuje je wykorzystać. Wiele osób, które w dzieciństwie zaczynają pisać piórem, kontynuuje ten nawy w życiu późniejszym.

Pióro dla dziecka

Niektórzy uważają, że dziecko na etapie komunii jest jeszcze za małe, by korzystać z pióra i w pełni docenić wagę tego upominku. To nie zawsze prawda, ponieważ wiele zależy od zainteresowań i charakteru obdarowywanego, jednak nawet gdy jest na to jeszcze za wcześnie, można potraktować pióro jako ciekawy dodatek do głównego prezentu. Po latach nastolatek lub student z pewnością do niego powróci, a podarek jeszcze zyska na wartości, głównie emocjonalnej.

Pióro z grawerem

Aby upominek zyskał dodatkową wartość sentymentalną, warto prezent spersonalizować. Taką usługę oferuje na przykład Twoje Pióro. Jedną z opcji jest wygrawerowanie napisu bezpośrednio na obudowie narzędzia: może to być imię dziecka, data komunii lub dedykacja. Druga, równie interesująca możliwość, to umieszczenie pióra w eleganckim etui z przymocowaną tabliczką z grawerunkiem. To zwykle więcej miejsca na stosowny napis, można zatem pokusić się nawet o dłuższy cytat. W jednym i drugim przypadku grawer nada prezentowi dodatkowy urok i sprawi, że jeszcze po latach będzie cieszył oko. Pozostanie także praktycznym gadżetem zarówno w wieku kilkunastu lat, jak również w wieku dorosłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *