Organizacja pogrzebu – jak zorganizować wyjątkową ceremonię?

Śmierć bliskiej dla nas osoby jest niezwykle traumatycznym przeżyciem. Często zdarza się to nagle i niespodziewanie. Pogrążeni w żałobie musimy zorganizować ceremonię pogrzebową. Jak wygląda organizacja pogrzebu? Jak zorganizować wyjątkową ceremonię pogrzebową?

Po pierwsze – formalności

Pierwszym krokiem po śmierci bliskiej nam osoby jest otrzymanie karty zgonu. Jeśli śmierć miała miejsce w domu, zgon stwierdza i wystawia kartę zgonu lekarz rodzinny bądź lekarz z pogotowia ratunkowego. W przypadku tragicznej śmierci w wypadku bądź podobnych okolicznościach, cała procedura otrzymania karty zgonu jest zależna od postępowań prokuratora, który prowadzi sprawę. Jeśli zaś śmierć nastąpiła w szpitalu, kartę zgonu wystawia lekarz specjalista. Warto pamiętać, iż kartę zgonu otrzymujemy w jednym egzemplarzu. Po potrzymaniu powinno się zrobić kilka kopii w razie jej zaginięcia bądź potrzeby załączenia do wniosków, np. w banku czy w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Kolejne kroki powinniśmy skierować do Urzędu Stanu Cywilnego, który na podstawie karty zgonu wydaje akt zgonu. Odpowiedni Urząd Stanu Cywilnego to ten, który obejmuje miejsce, gdzie nastąpił zgon. Mając w ręce akt zgonu możemy udać się do parafii w celu ustalenia daty pogrzebu oraz ubiegać się o zasiłek pogrzebowy.

Zakład pogrzebowy – organizacja pogrzebu Warszawa

Wszystkie powyższe czynności może za nas wykonać zakład pogrzebowy, który posiada w swojej ofercie załatwianie formalności. Żałoba po stracie bliskiej osoby może być na tyle duża, że każda z codziennych czynności może nas przerastać. Kontakt z parafią, cmentarzem czy wszelkimi innymi instytucjami w swojej ofercie posiada przedsiębiorstwo pogrzebowe Jakubisiak, mieszczące się na terenie Warszawy. Organizacja pogrzebu Warszawa wraz z biurem pogrzebowym staje się o wiele łatwiejsza. Wspomniany zakład pogrzebowy przygotowuje kompletny harmonogram pogrzebu oraz wypełni wszelkie dokumenty potrzebne do realizacji uroczystości pogrzebowej. Biuro czynne jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu zawsze możemy się z nim skontaktować. Ponadto przedsiębiorstwo pogrzebowe https://jakubisiak.pl/ organizuje pogrzeby na terenie całej Polski. Zakład organizuje ceremonie katolickie, świeckie oraz innych wyzwań. Cena organizacji pogrzebu zaczyna się od 1400 złotych.

Jak zorganizować wyjątkową ceremonię pogrzebową?

Wyjątkowość ceremonii pogrzebowej oparta jest na naszych preferencjach oraz osoby zmarłej. Wielu z nas, jeszcze za życia, informuje swoją rodzinę o tym, jak ma wyglądać jego pogrzeb. Pogrzeb osoby, która za życia pełniła funkcję państwowe lub służyła Ojczyźnie, powinien być wyjątkową uroczystością. I tak, przedsiębiorstwo pogrzebowe Jakubisiak posiada w swojej ofercie możliwość przeprowadzenia ceremonii z udziałem asysty honorowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji czy Wojska Polskiego.

Zakład pogrzebowy Jakubisiak posiada w swojej kadrze tanatologów, którzy dysponują certyfikatami honorowanymi w całej Europie. Ich wiedza i doświadczenie przekłada się na przygotowanie ciała bliskiej nam osoby. Warto mieć na uwadze, iż odpowiednia kosmetyka i toaleta pośmiertna jest bardzo ważnym aspektem w całej uroczystości pogrzebowej. Aby nadać wyjątkowości organizowanemu pogrzebowi, wskazane jest zadbać o oprawę muzyczną. Możliwe jest pochowanie ciała wśród rozlegających się skrzypiec bądź przy dźwiękach ulubionego utworu osoby zmarłej. Zakład pogrzebowy Jakubisiak organizuje również przewóz gości, fotoreportaż z ceremonii oraz oferuje opiekę nad grobem w późniejszym czasie, w tym pielęgnacje nagrobków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *