Pamiątki Chrztu Świętego — co wybrać?

Chrzest Święty to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej katolickiej rodziny. Uznawany jest on za obrzęd nawrócenia oraz oczyszczenia z grzechów. Zgodnie z tradycją, osoby zaproszone na uroczystość, wręczają dziecku pamiątkę Chrztu Świętego. Do czynienia możemy mieć z różnego rodzaju upominkami tego typu. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze.

Jaką pamiątkę Chrztu Świętego wybrać?

Idealna pamiątka chrztu — czyli jaka? Powinna ona zarówno elegancko się prezentować, jak i być praktyczna. Dobra pamiątka Chrztu Świętego to na przykład Pismo Święte dla dzieci. Tym, co wyróżnia taką Biblię są zdobiące je kolorowe ilustracje, które skutecznie przykuwają wzrok malucha. Pismo Święte dedykowane najmłodszym jest napisane prostym, przystępnym językiem, co znacząco ułatwia zrozumienie zawartych tam treści. Najczęściej posiada ono elegancką, okolicznościową okładkę nadającą jej unikalnego charakteru.

pamiatka chrztu swietego-pismo swiete

Popularna w ostatnim czasie pamiątka Chrztu Świętego dla dziewczynki to także stylowa, srebrna łyżeczka. Wręcza się ją dziecku po to, aby nie zaznało ono głodu. Zwyczaj obdarowywania najmłodszych taką łyżeczką sięga czasów średniowiecza, kiedy to wierzono, że maluch liżący wykonany ze srebra przedmiot będzie strzeżony przed zarazą. Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii o osobach mających szczęście mówi się, że urodziły się ze srebrną łyżeczką w ustach.

A co, jeżeli chodzi o pamiątki na chrzest dla chłopca? Dziecku przystępującemu do tego sakramentu podarować można na przykład szklanką statuetkę z grawerowanym napisem. To wyjątkowa pamiątka, która będzie się pięknie prezentowała na półce w pokoju dziecięcym.

Równie stylowym prezentem na Chrzest Święty jest srebrny obrazek przedstawiający na przykład Świętą Rodzinę czuwającą nad dzieciątkiem czy aniołki modlące się w intencji dziecka.

Dobrym uzupełnieniem podarunku wręczanego z okazji omawianego sakramentu może być drewniane pudełko służące do przechowywania wszelkiego rodzaju pamiątek związanych z tym dniem, takich jak fotografie czy kartki z życzeniami.

Pamiątka Chrztu od rodziców chrzestnych

Role Matki i Ojca Chrzestnego są niezwykle ważne z punktu widzenia zarówno religijnego, jak i rodzinnego. Powierza się je osobom bliskim i zaufanym, które będą nie tylko aktywnie uczestniczyły w ceremonii, lecz również pomagały w wychowywaniu dziecka w wierze katolickiej. Z tego właśnie względu, pamiątka chrztu dla chłopca od chrzestnej oraz pamiątka chrztu dla chłopca od chrzestnego musi być przemyślana i dobrze wybrana. Uniwersalnym, ponadczasowym podarunkiem z tej okazji jest biżuteria. Może być ona wykonana zarówno z żółtego czy białego złota, jak i ze srebra. Godne polecenia są między innymi subtelne łańcuszki z dopasowanymi do nich krzyżykami czy medalikami. Biżuterię tego typu osoba obdarowana będzie mogła nosić przez całe życie. Aby nadać jej spersonalizowanego charakteru, warto wygrawerować na niej imię dziecka, datę chrztu lub osobistą dedykację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *