Wiara w Boga – jakim krucyfiksem ozdobić dom?

Osoby wierzące bardzo często decydują się ozdobić swoje cztery ściany wyjątkowymi dewocjonaliami, które nie tylko stanowią gustowny element dekoracyjny, ale również pozwalają zbliżyć się jeszcze bardziej ku wierze. Dekoracje chrześcijańskie niosą ze sobą niesamowite przesłanie, o jakim nie możemy mówić w kontekście tradycyjnych ozdób. W ostatnim czasie to właśnie krucyfiks zaczął pojawiać się coraz częściej w polskich domach. Jakim krucyfiksem ozdobić wnętrze i czym kierować się przy jego wyborze?

Co symbolizuje krucyfiks?

Chrześcijańskie gadżety mają w sobie coś magicznego i nie sposób temu zaprzeczyć. Są gustowne i wyjątkowe, a jednocześnie pozwalają domownikom stworzyć prawdziwy kącik religijny, w którym będą mogli oni każdego dnia przeprowadzać ewangelizację. I choć to właśnie szkatułki z aniołami, ikony sakralne oraz figurki z wizerunkiem świętych na przestrzeni ostatnich kilku lat zaczęły cieszyć się największą popularnością, krucyfiks jest jednym z tych elementów, których nie może zabraknąć w każdym domu. Krzyż przedstawiający Pana Jezusa Chrystusa jest czymś więcej aniżeli tylko dodatkiem do wnętrza. Jako symbol wiary chrześcijańskiej i wszystkiego, co z nią związane, utrwalił się w kulturze już w czasach wczesnego średniowiecza.

To właśnie wtedy pojawił się po raz pierwszy i pozostał z nami aż do czasów nowożytnych, zmieniając poniekąd swoją dotychczasową formę. Krucyfiks obecnie najczęściej przyjmuje postać krzyża łacińskiego z przybitą do niego figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Wiele lat temu Jezus Chrystus był przedstawiany w formie kompozycji rzeźbiarskiej wykonanej na kamiennej płycie. Od tego zwyczaju zaczęto jednak odchodzić i już dziś możemy ozdobić nasze domowe zacisze drobnym krucyfiksem nawiązującym w dużej mierze do wiary chrześcijańskiej. Pojawia się jednak myśl… Jaki krucyfiks wybrać? Kup krucyfiks online na Holyart.pl

Krucyfiks – rodzaje

Wraz z nieustannie rosnącym zapotrzebowaniem na wyjątkowe akcesoria religijne i produkty klasztorne na rynku zaczęły pojawiać się kolejne internetowe sklepy z dewocjonaliami, które posiadają w ofercie szereg rozwiązań najwyższej jakości. O znalezienie odpowiedniego krucyfiksu do domu w dobie wszechobecnych technologii trudno nie będzie. Wystarczy kilka kliknięć, aby złożyć zamówienie na artykuły liturgiczne i stworzyć domowy kącik religijny. Problem może pojawić się natomiast w momencie, gdy wciąż nie do końca wiecie, jaki krucyfiks wybrać. Otóż wyróżniamy kilka rodzajów krucyfiksów, w tym właśnie krucyfiks na szyję, krucyfiks wiszący czy krucyfiks na stół. Jakie rozwiązanie okaże się najlepszym wyborem? To już zależy od waszych indywidualnych preferencji.

Osoby, które pragną być blisko z Panem Bogiem, z pewnością wybiorą krucyfiks w formie medalionu, który będzie mógł przypominać im o wierze o każdej porze dnia i nocy. Jeżeli natomiast chcecie ozdobić swój dom, a jednocześnie zależy wam na gustownych dewocjonaliach, krucyfiks wiszący stanowi doskonały wybór. Wykonany z mosiądzu krucyfiks z dodatkiem srebrnych bądź złotych elementów powinien zagościć w każdym kąciku religijnym. Nie odradzamy wam oczywiście zakupu krucyfiksu stojącego. Niemniej jednak z reguły jest on wykorzystywany z okazji świąt czy nadchodzącej wizyty duszpasterskiej. Elegancki krucyfiks wiszący pozwoli nadać nawet najzwyklejszemu wnętrzu niesamowitego charakteru i rzadko spotykanego klimatu. Każdego dnia będzie przypominać wam o istocie waszej wiary, umożliwiając jednocześnie zbliżenie do Boga.

Przy wyborze krucyfiksu warto również zwrócić szczególną uwagę na jego wykonanie oraz estetykę. W internetowych sklepach z dewocjonaliami znajdziecie multum rozwiązań lepszej bądź gorszej jakości. Wybrany krucyfiks powinien służyć wam przez długie lata, przypominając jednocześnie o miłości do Pana Boga. Tak drobny detal pozwoli wam celebrować waszą wiarę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *