Zestaw kolędowy — niezbędnik podczas wizyty duszpasterskiej

Zestaw kolędowy to niezbędnik w domu każdej katolickiej rodziny. Jest on wykorzystywany podczas corocznej wizyty duszpasterskiej. Na sklepowych półkach znaleźć można zarówno niejeden zestaw kolędowy nowoczesny, jak i komplety nieco bardziej tradycyjne. Jakie elementy wchodzą w skład dewocjonaliów tego typu? Z jakich materiałów się je produkuje?

Jak już zostało wspomniane, zestawy kolędowe znajdują zastosowanie w czasie odbywającej się każdego roku wizyty duszpasterskiej, inaczej kolędy. Zgodnie z katolicką tradycją, ksiądz odwiedza wówczas domy parafian. Podczas kolędy, rozmawia on i modli się wraz z wiernymi oraz święci ich dom. Jak przygotować się do takiego spotkania? Stół należy przykryć białym obrusem i ustawić na nim krzyż (inaczej pasyjkę), świeczniki z zapalonymi świecami, kropidło oraz naczynie wypełnione wodą świecową. Wszystkie wymienione dewocjonalia składają się na zestaw kolędowy.

Mosiężne zestawy kolędowe

Dostępne na sklepowych półkach zestawy kolędowe różnią się od siebie między innymi materiałem, z którego zostały wykonane. Niezwykle elegancko prezentuje się mosiężny zestaw kolędowy. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakup? Zestaw kolędowy mosiężny posiada wyjątkowy, ciepły, lekko złotawy odcień. Jego blask przyczynia się do optycznego powiększenia przestrzeni. Zestaw kolędowy z mosiądzu dobrze pasować będzie do wnętrz zarówno rustykalnych, jak i retro czy skandynawskich. Zestaw kolędowy mosiądz znakomicie komponuje się z materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Stop miedzy z cynkiem jest powszechnie wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju elementów dekoracyjnych typu lampy, okucia mebli, uchwyty, figurki, rzeźby czy klamki.

Srebrne (chromowane) zestawy kolędowe

Równie dużą popularnością cieszy się zestaw kolędowy srebrny. Dewocjonalia tego typu najczęściej powstają ze stopu cynku. To nowoczesny materiał, który charakteryzuje się znakomitymi właściwościami fizycznymi oraz mechanicznymi. Posiada on niezwykle wszechstronne zastosowanie. Stop cynku jest wykorzystywany bowiem do produkcji zarówno dekoracji do domu, jak w budownictwie, podczas tworzenia elewacji, dachów czy systemów odprowadzania wód deszczowych. Srebrny zestaw kolędowy prezentuje się bardzo elegancko i dobrze nadaje się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Zestaw kolędowe produkowane są jednak nie tylko z mosiądzu czy stopu cynku. Do czynienia możemy mieć również z kompletami szklanymi lub kryształowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *