Prezent na bierzmowanie – co wybrać? Niebanalne pomysły

Sakrament bierzmowania jest nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Przyjmowany jest zazwyczaj przez młodych ludzi, nastolatków. Zwykle bliscy osoby bierzmowanej chcą upamiętnić ten moment jakimś wyjątkowym prezentem. Co jednak wybrać, by miało zarówno charakter duchowy, jak i w wymiarze materialnym była to rzecz atrakcyjna dla kogoś młodego? Z pomocą przychodzi nam pewna manufaktura, która oferuje wyjątkowe medaliki… z drewna!

Bierzmowanie i wybór patrona

Sakrament bierzmowania wiąże się z wyborem patrona, o którym popularnie mówi się, że daje nam „trzecie imię”. Przygotowania do tego momentu odbywają się zasadniczo w parafiach. Podczas spotkań młodzież poznaje znaczenie i wagę sakramentu, który ma przyjąć. Każdy ma też czas na wybór świętego patrona, który będzie prowadził młodego człowieka w dalszym życiu.

Wybór pamiątki czy prezentu na bierzmowanie nie jest łatwy. Z jednej strony chrzestnym, rodzicom czy dziadkom zależy na podkreśleniu wyjątkowego i religijnego wymiaru tego dnia. Z drugiej – nastolatek ma pewne oczekiwania estetyczne i jakościowe wobec prezentów, które otrzymuje. Jak to więc pogodzić?…

Warto przemyśleć, czy właśnie święty patron nie może stać się treścią prezentu na bierzmowanie. Jeśli do tej myśli dodamy piękną rzecz wykonaną ręcznie w rodzinnej manufakturze, do tego dorzucimy ekologiczne i modne materiały – to właściwie mamy rozwiązanie! Wybór wspaniałych prezentów oferuje nam strona DrewnianeMedaliki.

jezus modlitwa pudelko

Nowa forma i wyjątkowy prezent

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do medalików wykonanych ze złota czy srebra. Tymczasem wiele osób, zwłaszcza młodzież, uważa takie religijne ozdoby za przestarzałe i po prostu nie chce nosić świętych wizerunków w takim stylu. Tymczasem medaliki z drewna to zupełnie nowa odsłona tej kategorii religijnej biżuterii.

Można wybrać medalik z wizerunkiem Maryi bądź Jezusa – decydując się na daną wersję spośród kilku możliwych. Świetnym pomysłem – zwłaszcza w kontekście bierzmowania – jest wybór medalika z wygrawerowanym wizerunkiem świętego bądź świętej, dzięki czemu prezent w takiej formie stanie się wyjątkową pamiątką tego sakramentu. Patroni „popularni”, jak święty Franciszek, Jan Paweł II czy też święta Faustyna bądź Tereska – dostępni są na medalikach od ręki. Jeśli wybór padł na innego świętego, bez problemu można zamówić drewniany medalik z dowolnym wizerunkiem – wystarczy złożyć takie zamówienie.

Treść, ale i forma

Drewniany medalik to nie tylko prezent na bierzmowanie. Równie dobrze może stać się wspaniałym podarunkiem z okazji I Komunii Świętej, ślubu czy urodzin bądź każdej innej okazji. Duży wybór pięknych i starannie wykonanych medalików zachęca także do zakupu takiej biżuterii dla siebie.

Co ważne, święci wygrawerowani na tych medalikach bardzo przypominają siebie na zdjęciach bądź obrazach czy innych wizerunkach. Możliwy jest wybór wykończenia medalika (matowy bądź błyszczący), a także koloru zawieszki, która także wykonana jest z ekologicznych materiałów.

Aby prezent był kompletny, warto zamówić drewniany medalik w gotowym opakowaniu prezentowym, które stylem pasuje do upominku na bierzmowanie czy inną okazję. Na wyjątkowe okazje można także wybrać opcję wygrawerowania dedykacji czy życzeń na pudełku.

Jak widać, prezenty z okazji sakramentów nie muszą być schematyczne i typowe. Obecne trendy ekologiczne, powrót do natury, a przy tym prostota formy znajdują wspaniałe wypełnienie w ofercie DrewnianychMedalików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *